Anketa – Proč chodím na Street fight ?

Přečtěte si odpovědi členů oddílu Street fight na jednoduchou otázku – Pro chodím na Street fight ?

Věříme, že odpovědi budou pro vás dostatečnou motivací rozšířit řady našich členů.

První trénink je v SKBU zdarma, proto neváhejte a přijďte si kdykoliv nezávazně vyzkoušet praktickou formu sebeobrany.

Ondra, 43 let

Proč chodím na StreetFight? Ze začátku to byla snaha něco dělat, něco pro zdraví, fyzickou kondici. Tupě chodit do posilovny a zvedat tuny železa může občas odreagovat, ale pro pravidelné chození, to pro mne není. Běhání po okolí se časem také stane stereotypem. A většinou jsem při tom sám. S myšlenkou, zkusit se má všechno, jsem před třemi lety vyrazil do nejbližšího sportovního klubu – SKBU. Nakonec jsem zakotvil v oddíle Streetfight. A jsem tomu rád. Tréninky mají spád, nejsou jednotvárné, fyzicky jsou občas náročnější (i když každý si vždy naloží na kolik se cítí). Je kladen důraz na praktické využit& iacute; technik z několika úpolových sportů. Není naším cílem znát množství názvosloví či předvést technicky správně mnoho technik. Důležité je nezaleknout se protivníka, i když vypadá silnější.

A navíc, jsme dobrá parta. Rádi se sejdeme i mimo tělocvičnu, jen tak na pokec. Nezapomenutelné zážitky mám i na několika denní soustředění.

Vojta, 20 let

Na StreetFight chodím 3 roky. Díky treninku se cítím lépe fyzicky i psychicky a naučil jsem se spoustu nových věcí. Máme zde skvělou partu a navzájem se podporujeme.

DSC_4617

Pavel, 37 let

Do oddílu StreetFight v SKBU Hostivař chodím od roku 2008. Za tu dobu mi oddíl přinesl zdravé sebevědomí, nadhled při řešení konfliktních situací, umění se bránit, a především skvělou partu přátel.

Šárka, 38 let

Na StreetFight jsem přišla náhodou v době, kdy jsme s kamarádkou hledali nějaké cvičení, abychom se dali do kupy po mateřské a nebude to zrovna nudný aerobic. Po prvních 20 minutách prvního tréninku černo před očima, infarktový stav a myšlenky na konec s tím, že už mě tam nikdy nikdo neuvidí. Nakonec však zvítězila moje houževnatost, kterou podpořila charismatická osobnost trenéra Honzy (a později i empatického Radima), stejně jako bezva parťáci, a tak už jsem u StreetFightu zůstala.

Dnes cvičím šestým rokem a kromě toho, že mi cvičení pomáhá udržovat se v dobré fyzické kondici, významně přispívá i ke zvýšení mé psychické odolnosti, sebedůvěry a v neposlední řadě i k poznání a posouvání vlastních limitů, fyzických i psychických.

Pavlína, 24 let

Dva roky zpátky se poblíž mého bydliště stalo přepadení, které ve mě vyvolalo pocit začít přemýšlet o sebeobraně. Na StreetFight jsem se dostala přes Šárku, které jsem o svých obavách vyprávěla. Teď jsem hrozně ráda, že jsem se dostala mezi příjemnou partu lidí, co se vám snaží vyjít vstříc a co nejvíce naučit. Poznala jsem jedinečnost bojového umění ju-jitsu a základů karate a pochopila, že ač jsou někdy tréninky nad hranici fyzických schopností, odcházím zase o něco silnější. StreetFight mě nauči l rozumnému sebevědomí a překonávání svých možností.

Hanka, 17 let

Na StreetFight chodím jako začátečník, ale i tak ho můžu vřele doporučit všem, co chtějí získat dobrou kondici a naučit se bránit před napadením.

Na treninky chodí spoustu sympatických lidí, takže tam pokaždé vládne dobrá atmosféra. Tak neváhejte přijít