SKBu Hostivař Vám nabízí výběr z mnoha sportovních aktivit pro všechny věkové kategorie. Ve sportovním centru na Trhanovském náměstí v Hostivaři se nachází 3 tělocvičny, posilovna, zázemí, klubový bar, dětské hřiště a antukové hřiště pro volejbal. V různých kurzech nachází vyžití nejmenší děti, mládež, dospělí i senioři. Posuďte sami.

Předškolní děti

Pro malé děti ve věku 5 – 7 let máme kurz SPORTOVNÍ PŘÍPRAVKA. Děti se zde, formou her a soutěží, naučí základní pohybové dovednosti. Jako doplněk se děti seznámí se základy karate. Tímto kurzem prošla většina našich úspěšných reprezentantů klubu. Cvičíme již přes 10 let.

Děti a mládež

Pro děti ve věku 7 – 14 let jsou připraveny speciální žákovské kurzy bojových umění KARATE a KICKBOX. Trénink je úměrný věku dětí, zvláštní důraz je kladen na správné pochopení smyslu bojových umění – řád, disciplína, uznávání autorit. Děti se naučí sebekontrole, schopnosti se soustředit, zvýší si sebevědomí. Zároveň vybijí přebytečnou energii. A protože náš klub není zaměřen jen na bojová umění, působí u nás také oddíl VOLEJBALU pro dívky ve věku 12 – 14 let.

Mládež a dospělí

Pro mládež od 14 let a dospělé nabízíme kurzy KARATEKICKBOX,AIKIDOSTREET FIGHTIAIDO, JODOJÓGA. V začátečnických kurzech se pod vedením zkušených trenérů naučíte základům těchto bojových umění, zlepšíte svou fyzickou i psychickou kondici, odreagujete se. Začít s bojovými uměními je možné v jakémkoliv věku. Výběr vhodného bojového umění závisí na vašich očekáváních. Inspiruje-li vás učení dávných mistrů předávané z generace na generaci – zvoltekarate, pokud hledáte fyzicky náročný sport – zvolte kickbox, chcete-li se naučit japonský způsob sebeobrany a nemáte sportovní ambice – zvolte aikido, toužíte-li po praktické pouliční sebeobraně – zvoltestreet fight, zajímá-li vás spíše duchovní cesta bojových umění – zvolte iaido a jodo, přitahuje vás spojení zdravotního cvičení a duchovního rozvoje – zvolte jógu.

Senioři

Velmi oblíbeným kurzem je kurz JÓGA PRO SENIORY. Jedná se o zdravotní cvičení vycházející z jógy. U nás můžete cvičit opravdu v jakémkoliv věku.

Ostatní zajímavé aktivity

Kromě kurzů bojových umění najdete v našem klubu posilovnu, zacvičíte si aerobiktaebopower jógu, zahrajete rekreační volejbal a fotbal nebo se třeba naučíte anglicky. A veškeré vybavení nakoupíte v naší prodejně potřeb pro bojová umění.

SKBu Hostivař je velká rodina všech vyznavačů aktivního přístupu k životu. Očekávejte příjemnou atmosféru, rodinné zázemí, profesionální přístup trenérů, plnohodnotné vybavení. Budete překvapeni magií místa, které jakoby snad ani nebylo v Praze. Vydejte se s námi na cestu bojových umění, na cestu tělesného a duchovního rozvoje.


Sportovní klub BUDO Hostivař provozuje centrum bojových umění na Trhanovském náměstí v Praze 10 Hostivaři. Hledáte-li výjimečný klub, kvalitní zázemí, zkušené trenéry, příjemnou atmosféru a přátelský kolektiv, jste na správném místě. Posuďte sami.

7. prosince 2007 oslavíme 10 let provozu našeho sportovního centra. V objektu bývalé školy jsme během těchto let vytvořili skutečnou školu bojových umění. Najdete zde 3 speciálně vybavené tělocvičny (tatami, box. pytle, makiwary, zrcadla), posilovnu, učebnu, zázemí, klubový bar. Ve spolupráci s Úřadem městské části Praha 15 byla provedena oprava fasády a výměna oken. K sportovnímu centru ještě patří dětské hřiště a antukové volejbalové hřiště. Trhanovské náměstí se nachází v klidné části Hostivaře. Až k nám vystoupáte (objekt je na kopečku), budete překvapeni atmosférou tohoto místa, které připomíná s určitou nadsázkou tradiční asijské chrámy bojových umění.

V současné době má klub přes 700 členů, kteří pravidelně navštěvují tréninky a cvičení. Záběr klubu je opravdu široký, takže každý si může vybrat aktivitu, která je mu nejbližší. S dětmi začínáme ve věku 5 let v kurzu sportovní přípravky, od 7–8 let přechází do kurzu karate nebo kickboxu, děti a mládež se mohou realizovat v kurzech karate, kickboxu, aikido, dospělí cvičí karate, kickbox, aikido, sebeobranu, iaido, jodo, jógu, ti dříve narození navštěvují kurzy jógy pro seniory. A to není vše. Kromě bojových umění jsou pro Vás připraveny hodiny aerobiku, power jógy, taebo, dívky hrají volejbal v oddíle dívčího volejbalu, v učebně probíhá výuka anglického jazyka pro dospělé, nově jsou otevřeny taneční kurzy Mix dance. Své tělo můžete posílit v posilovně. A nevyhovují-li Vám odpolední kurzy, zajistíme Vám individuální tréninky nebo si můžete přijít, pokud je volná tělocvična, zacvičit, zabouchat si na boxovacích pytlích či makiwarách.

Předsedou Sportovního klubu BUDO Hostivař je Ing. Karel Strnad, držitel černého pasu karate JKA 6. dan. Karate se věnuje celý život, pronikl hluboko do pochopení podstaty tohoto japonského bojového umění. Je výraznou osobností nejen na českém poli karate, ale také na mezinárodní úrovni. Stal se mezinárodním rozhodčím třídy A, zkušebním komisařem, mezinárodním instruktorem třídy A a zástupcem světové organizace JKA pro východní Evropu. Právě on dohlíží nad odbornou stránkou všech kurzů, vybírá a sleduje trenéry, připravuje tréninkové plány, je prostě zárukou kvality vedení kurzů. Ostatní trenéři absolvovali trenérské kurzy a mají za sebou několikaleté zkušenosti. Své znalosti si stále zdokonalují na různých seminářích či mezinárodních kempech.

Činnost našeho klubu je zaměřena zejména na děti a mládež. Vzhledem ke charakteru bojových umění se snažíme, kromě zvýšení fyzické a psychické kondice dětí, působit také na jejich výchovu. Naučené znalosti z bojových umění se, na rozdíl od jiných sportů, dají použít v reálném životě, proto děti učíme sebekontrole, soustředění se, uznávání řádů a autorit, zásadám slušného chování, apod. Kromě pravidelných tréninků pro děti pořádáme zimní a letní tábory, víkendové semináře a další různé akce jako mikulášské besídky, dětské dny či pálení čarodejnic. S vedením kurzů pro děti máme mnohaleté zkušenosti. Například kurz sportovní přípravku je opravdu jedinečnou kombinací všeobecně zaměřeného cvičení pro předškolní děti a základů karate. Právě z tohoto kurzu vzešli naši úspěšní reprezentanti klubu, kteří s karate začali v tomto útlém věku.

Sportovní klub BUDO Hostivař patří mezi nejúspěšnější kluby bojových umění v České republice. V řadách našich členů je mnoho reprezentantů České republiky v karate, a to už od žákovských kategorií. Výčet sportovních úspěchů oddílu karate je opravdu rozsáhlý, mezi největší patří medailová umístění na Mistrovstvích Evropy či světa. Asi největší úspěchem je 1. místo Kristíny Bosákové na Mistrovství Evropy karate JKA v roce 2005 v disciplíně kumite ženy (zápas), přičemž Kristína byla vyhlášena jako absolutně nejlepší závodník celého mistrovství. Také oddíl kickboxu získává výborné výsledky, zatím na tuzemských soutěžích. Mezi členy závodního družstva kickboxu je již několik Mistrů České republiky.

Pokud nemáte sportovní ambice, nevadí. V našem klubu je možné věnovat se bojovým uměním také rekreačně, jen pro vlastní potěšení. Proto jsou jednotlivé oddíly rozděleny do mnoha kurzů, kde cvičí odděleně děti a dospělí, závodníci a rekreační sportovci. Pokud se tedy nechcete účastnit soutěží, nikdo Vás nutit nebude. Naopak. Máme několik kurzů „rekreačního“ pojetí bojových umění, na které jsme hrdí. Je to zejména kurz Karate pro život. Členové tohoto kurzu pravidelně navštěvují tréninky, nevynechají žádnou víkendovou akci, účastní se mezinárodních kempů. Dělají to proto, že je to baví. Karate se stalo jejich životním koníčkem. Podobné kurzy jsou Street fight, pouliční sebeobrana, nebo třeba Mix Fight, což je zase kombinace kickboxu, thajského boxu a zápasu na zemi.

Cílem vedení klubu je nabídnout naším členům nejen možnost pravidelného tréninku a cvičení, ale také klubový život, prostor pro navázání nových přátelství, prostor pro relaxaci a odreagování se. Není žádnou vyjímkou, že našimi členy jsou celé rodiny, které společně tráví svůj čas koníčkem, kterým žijí rodiče i děti. Měsíčně vychází klubový časopis Kiai, kde členové najdou veškeré důležité informace o dění v klubu, o připravovaných akcích a také zajímavé články nejen o bojových uměních. Právě proto, že máme vlastní „dojo“ (japonsky místo pro cvičení), vlastní objekt, daří se nám vytvářet klubovou atmosféru, kdy členové se u nás scházejí i mimo čas svých tréninků, navazují se zde dlouhodobé vztahy, které nezřídka končí svatbou, vznikají přátelství mezi dětmi i dospělými, apod. Prostě jsme velkou rodinou.