Historie oddílu karate

Oddíl karate byl zakládajícím elementem SKBU. Parta kartatistů, která se po roce 1989 snažila vybudovat klub, který nebude závislý na vedení tehdejších tělovýchovných jednot a bude se zásadně věnovat praktikování bojových umění na špičkové úrovni.

 

Vznikl tak Sportovní klub Petrovice, který svoji činnost zahájil v prostorách najatého „teskobaráku“ na sídlišti Petrovice. Nový klub se svými sportovními výsledky velmi brzy dostal do špičky oddílů karate v České republice. Provizorní staveništní objekt časem potřebám klubu nevyhovoval. Proto předseda klubu Karel Strnad začal pátrat po jiném perspektivnějším objektu, kde by mohl klub ve své činnosti pokračovat. Objekt bývalé školy na Trhanovském náměstí v Praze 10 v Hostivaři byl vzhledem ke svému zbídačelému stavu využíván jen částečně vedlejším učilištěm a oddílem skautů. Vedení klubu se podařilo objekt získat do dlouhodobého pronájmu a zahájilo několikaletý proces stavební rekonstrukce. Klub se přejmenoval na Sportovní klub bojových umění Hostivař. V jeho zrekonstruovaných prostorách postupně našli svůj domov i další druhy bojových umění jako aikido, kickbox, thajský box nebo street fight.

 

Oddíl karate SKBU byl jedním ze zakladatelů Svazu JKA v České republice. Jeho členové, převážně odchovanci klubu patří dlouhodobě ke špičce JKA a tvoří základ reprezentačního družstva České republiky ve všech věkových kategoriích.

 

Pro ty z vás, kteří nemohou navštěvovat klasické kurzy bojových umění, máme speciální nabídku individuálních tréninků.

 

SKBU Hostivař je sportovním klubem s dlouholetou tradicí. Patříme mezi největší sportovní kluby v ČR. Nabízíme špičkovou kvalitu sportovních aktivit pro všechny věkové skupiny.

 

U nás si vybere i vy!  Vyzkoušejte cvičení pro ženy, volejbal, kruhový a funkční trénink, kurzy anglického jazyka pro dospělé nebo jógu pro seniory. Pro vaše předškoláky pořádáme sportovní přípravku, kde se děti naučí základům karate.

 

Využijte naši super nabídku – první hodina zdarma. Zavolejte nám nebo napište e-mail. Těšíme se na vás.

 

SKBU Hostivař – sportujte s námi!