V SKBU máme mnoho oddílů karate. Od dětských po dospělé, od začátečníků po závodníky. V jednotlivých oddílech jsou vždy karatisté zhruba ve stejném věku a na stejné technické úrovni. U nás se tak například nestane, že by děti cvičily s dospělými. Trénink je tak vždy uzpůsoben věku a možnostem cvičenců. Začátečníci se seznamují s karate a učí se základním technikám. V žákovských oddílech pilujeme správnou techniku, zdokonalujeme se v katach, rozvíjímé různé formy kumite až k volnému zápasu. V oddílech závodníků se věnujeme přípravě závodníků na nejvyšší soutěže. V oddílech dospělých – karate pro život – se věnujeme praktickému použití karate.

 

Rozšířit naše řady tak můžete ať jste začátečník, či jste již pokročilý karatista. Stačí si vybrat z následujících kurzů:

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Karate začátečníci – děti

 

Začátečnický kurz pro děti ve věku 7 – 14 let. Děti se naučí základní techniky karate. Důležitou částí tréninku je také rozvoj obratnosti, pružnosti a naučení se správného ovládání svého těla. Děti se naučí soustředit se na jednotlivá cvičení. Dbáme také na správné chování a etiketu v dojo. Náplň a způsob vedení tréninku je úměrný věku dětí. Na konci školního roku by děti měly absolvovat zkoušky na pásky a poté budou rozděleny do žákovských oddílů dle věkové technické vyspělosti.

 

Karate začátečníci – dospělí

 

Kurz Karate pro život začátečníci je určen pro dospělé, kteří se chtějí věnovat karate. Mnoho členů tohoto oddílu tvoří rodiče dětí, které se v klubu věnují karate. Motivace rodičů je jasná – chtějí porozumět bojovému umění, které jejich dítě dělá. Chtějí mu být schopni poradit. Náplň tréninku je podobná jako u dětí – základní techniky karate, správné ovládání svého těla, apod. Navíc se zde více věnujeme praktickému použití karate v sebeobraně. Dále pak rozvíjíme fyzickou a psychickou kondici.

 

IMG_2605Karate žáci

 

V současné době máme oddíly žáku A, B, C, D, . Skutečnost, že máme děti takto rozdělené podle věku a úrovně vyspělosti je opravdu velkou výhodou. Můžeme v jednotlivých oddílech přizpůsobovat vedení tréninku vzhledem k věku dětí. Trénujeme jiným způsobem v oddíle E, kde jsou osmileté děti se žlutými pásky a jinak trénujeme v oddíle B, kde jsou jedenáctileté děti s fialovými pásky. V oddíle A jsou závodnicí, kteří se pravidelně účastní národních pohárů Mistrovství České Republiky.

 

Karate pro život – dospělí

P9089755

 

SKBU Hostivař byl jeden z prvních klubů v České Republice, který otevřel speciální kurzy karate pro dospělé. Nyní máme dva oddíly pokročilých karatistů dospělých – A a B. Prvotní motivaci rodičů, proč začít s karate, bylo porozumět bojovému umění, kterému se věnuje jejich dítě. Po určité době začali rodiče, kromě pravidelných tréninků, navštěvovat také víkendové semináře, začali jezdit s dětmi na letní a zimní soustředění. Někteří začali dokonce i závodit v kategorii Masters. Postupně se tak karate stalo jejich skutečným životním koníčkem. V oddíle B jsou karatisté na úrovni zeleného pásku, oddíl A navštěvují držitelé hnědých a černých pásů. A kromě pravidelných tréninků mají oddíly KPZ také výbornou partu lidí. Po tréninku nastává čas na posezení s přátelskou diskusí v klubovém baru. Prostě relax se vším všudy.

 

Karate závodníci

IMG_3633

 

Sportovní cíle SKBU jsou ty nejvyšší. Proto máme speciální oddíly, kde se věnujeme našim nejlepším závodníkům. V oddílech žáci/dorost a dospělí připravujeme závodníky na účast v soutěžích v České Republice, ale i v zahraničí. SKBU patří mezi nejlepší kluby karate JKA u nás. Právem jsme na to hrdi. V těchto oddílech trénuje mnoho mistrů České Republiky, ale i medailistů z Mistrovství Evropy či Světa. Tito závodníci trénují i 5x týdně, mají ranní tréninky, individuální tréninky, je jim věnována zvláštní péče. A také proto jsou tak úspěšní.

Kurzovné na 1 měsíc 790,- Kč
Jednorázové vstupné 150,- Kč
Permanentka na 10 vstupů – platnost 2 měsíce 1 300,- Kč
Kurzovné se hradí na období září – leden, únor – červen