Historie kickboxu v SKBU Hostivař

IMG_9199Oddíl kickboxu založil Karel Strnad v roce 1994. Hledal pro své svěřence z oddílu karate další možnost sportovního vyžití a rozvoje znalostí v oblasti bojových umění. Se skupinou karatistů v čele s Lubošem Vrňatou začali trénovat kickbox a zúčastnili se také prvních soutěží kickboxu v České republice.

 

Krátce po otevření centra bojových umění na Trhanovském náměstí v Praze 10 v Hostivaři v roce 1997 přebírá oddíl kickboxu duo Pavel Dvorščík a Petr Kotík. Dochází ke značnému nárůstu členské základny a oddíl se zaměřuje na  lightcontact. Po několika úspěšných sezonách zakládají Dvorščík s Kotíkem Kosagym a opouští SKBU.

 

V roce 2003 přichází na základě doporučení Richard Gonzor a pokračuje v dobře započaté práci. Během několika let se oddíl přesouvá z ligchtcontactu k plnokontaktním disciplínámfullcontact, lowkick, K1, MMA. Začínají přicházet i první medailová umístění na MČR v K1. Borci SKBU se v této době účastní i profesionálních zápasů na galavečerech K1. V této době začíná trénovat v SKBU také současná hvězda MMA Matúš Juráček.

Začátky thaiboxu

!obrázek 2Po několika Richardových výjezdech do Thajska, kde se účastnil tréninkových kempů, se oddíl orientuje na thaibox.

 

V roce 2013 přebírá oddíl Jan Hrsina, který definitivně určuje směr oddílu – muay thai a kickbox K-1. Závodníci SKBU pokračují v aktivitách v amatérském kickboxu, ale k tomu se začínají pravidelně účastnit Ligy thajského boxu, přichází také první úspěchy na tomto poli. Rovněž se inovuje kondiční a silová příprava směrem k nejmodernějšímu knowhow, tj. funkčnímu silovému tréninku, kompenzačním cvikům, prehabilitaci a mobilitě.

 

Sportovní klub bojových umění Hostivař je sportovním klubem s dlouholetou tradicí a zkušenostmi.  Řadíme se mezi největší sportovní kluby v České republice. Specializujeme i na další bojová umění jako karate, aikido a street fight.

 

Nabízíme možnost individuálních tréninků pro ty, kteří nechtějí navštěvovat klasické kurzy bojových umění.

 

Pořádáme i další sportovní aktivity –  cvičení pro ženy, volejbal, jógu pro seniory a pro předškoláky sportovní přípravku, kde děti nejen rozvíjí svou obratnost a pružnost, ale také se naučí základům karate.

 

Neváhejte nás kontaktovat e-mailem nebo zavolejte a domluvte si první hodinu zdarma.

 

SKBU Hostivař – sport nás baví!