Mistrovství České republiky JKA

Ve dnech 5. a 6. listopadu proběhlo Mistrovství České republiky v karate JKA (Japan karate association). Turnaj pořádal Sportovní klub bojových umění Hostivař v hale HAMR sport Štěrboholy. Celkem se zúčastnilo 251 závodníků z 21 klubů, kteří v disciplínách kata (sestavy technik) a kumite (zápas) bojovali o titul mistra ČR.

Z domácího klubu se nominovalo 35 závodníků. Díky náročné přípravě, kterou absolvovali, dokázali získat 19 medailí a z toho 10x zlato! V sobotu proběhly kategorie žáků a žákyň, juniorů a juniorek. Naší nejlepší reprezentantkou byla ten den Kateřina Heřmanová, která v kategorii mladších žákyň obsadila 3. místo v kumite a zlato v disciplíně kata! Dařilo se nám i mezi mini žákyněmi, kde máme hned dvě mistryně ČR – v kumite Klaudii Šrankotovou a v kata Lenku Hurníkovou. Další vítězství a titul z kumite přidala starší žákyně Michaela Soukupová. Adéla Matoušková skončila 3. v kata. Mezi chlapci nejvíc vynikl Michal Hurník, ten se po komplikacích z průběhu sezony dokázal nastartovat v pravý čas a dostal se na stříbrnou příčku v kumite mladších žáků.

Druhý den turnaje probíhaly dorostenecké a seniorské kategorie, ve kterých se nám nadále dařilo získávat medailová umístění. Nejvýraznějšího úspěchu dosáhl Daniel Matoušek. V kategorii starších dorostenců získal Dan „čistou kombinaci“, když porazil všechny soupeře nejprve v kata a poté i v kumite! Na stupně vítězů se dostali také Šimon Lev a Oliver Simon, kteří v kumite mladších dorostenců vybojovali druhé a třetí místo. Bronz v kata starších dorostenek získala ještě Veronika Hrůzová.

Na závěr MČR proběhlo také třetí finálové kolo Národní ligy družstev. I tam mělo SKBU své zástupce. Tým žáků se po výborném sobotním výkonu usadil na druhém místě. Ještě lepší byl výsledek družstva dorostenců, které v posledním kole neztratilo ani jediný bod, své soupeře poráželo rozdílem třídy a naprosto zaslouženě si vybojovalo celkové prvenství.

Naši odchovanci se tak v těžké konkurenci rozhodně neztratili a letošní sezonu opět zakončili velmi vydařeně. Podařilo se nám úspěšně zúročit tvrdou přípravu, kterou jsme si prošli v posledních týdnech a především na Podzimním soustředění, kde jsme doladili formu.

Všem závodníkům gratuluji k dosaženým úspěchům a děkuji za vzornou přípravu.