V SKBu Hostivař působí již řadu let také oddíl aerobiku pod vedením zkušené cvičitelky Zuzany Fialové, která se aerobiku věnuje již 23 let a absolvovala výcvik cvičitelky II. Stupně, specializace na fitball a overball, slide, step, rytmická gymnastika a zdravotní TV. Cvičení pro ženy probíhá v příjemném prostředí malé tělocvičny se zrcadlovou stěnou a ozvučením.

Jako novinku si pro vás Zuzana připravila hodiny Zumby s posilováním. Zuzana je oficiální instruktorkou zumby, je zaregistrovaná v ZIN – zumba instructor network, takže očekávejte při hodinách pravou zumby té nejvyšší kvality.

Zumba s posilováním

Zumba je fitness disciplína, která kombinuje taneční kroky s posilovacími prvky za doprovodu latinsko-americké hudby. Kombinují se taneční kroky z rychlých tanců, jako je salsa, samba, flamengo nebo tango s polovacími cviky v krátkých a jednoduchých sestavách za stálého opakování.

Začátek hodiny začíná stejně, jako třeba u aerobicu a to důkladným zahřátím celého těla, zvláště pak kloubů a protažení jednotlivých partií. Během měnících se prvků při jednotlivých skladbách se zapojí všechny svalové skupiny, zkrátka pracuje celé tělo.

Cvičení není nutné dokonale napodobovat, stačí když se budete hýbat podle hudby a necháte se vés jejími rytmy. Při tanci je nutné zpevnění a narovnání těla a zatažení břicha. Je to výborné i pro hubnutí, protože jde o intervalových trénink. Po pár minutách zjistíte, že vám pracují všechny svaly.

Zumba je cvičení a tanec dohromady

Pondělí 19,30 – 20,30

Tanečně-kondiční cvičení, zeštíhlující strečink. Jednoduché a zábavné cvičení s cílem spalovat turky, formovat a posilovat postavu.

Středa 18,30 – 19,30

Tanečně-kondiční cvičení, cvičení na balančních míčích se zaměřením na posílení hlubokých svalů celého těla.

Pondělí 19.30 – 20.30 zumbamalé dojo
Úterý
Středa 18.30 – 19.30 zumbamalé dojo 19.30 – 20.30 power jógamalé dojo
Čtvrtek
Pátek
Sobota
Neděle