Jóga

Jóga

Jóga je stará duchovní praktika, která se postupem času proměnila v celosvětovou módní vlnu. Ve svých mnoha podobách se s ní můžete potkat i u nás a přesvědčit se, jak cvičení jógy působí na lidský organismus. Je jednou z nejrychleji se šířících aktivit pro zdraví a kondici. Jóga je způsob života.

Jako ucelený systém zahrnuje cvičení těla (ásany), dechové techniky (pránajáma), relaxaci, koncentraci a meditaci. Naučíte se lépe vnímat své tělo, dech a mysl. Díky pozicím těla (statickým a dynamickým) a dechu uvolníte napětí, posílíte svaly a zlepšíte mobilitu kloubů. Jóga ale nepracuje pouze s fyzickým tělem (svaly, šlachy, klouby). Díky ásánám stimulujeme vnitřní orgány, žlázy s vnitřní sekrecí, ale také energetická centra (čakry), pracujeme s emocemi a energií našeho těla prostřednictvím dechu (pránajáma).

 

časté otázky

Jana Bénová

S jógou jako fyzickým cvičením jsem se poprvé setkala v 17 letech prostřednictvím knih André van Lysebetha. V průběhu let jsem se k ní vracela, neboť mi pomáhala řešit bolesti zad způsobené skoliózou. Intenzivně a soustavně se jógou zabývám od r. 2010. Na své jógové cestě jsem praktikovala bikram a hot jógu, hatha jógu, později také jin jógu a gravid jógu (kterou také již několik let učím).  Postupem let jsem se ve své osobní praxi propracovala ke stylu Core Strength Vinyasa® Yoga. Stále se snažím vzdělávat v oblasti jógy, zdravého pohybu a anatomie, relaxačních technik a terapie, osobního rozvoje. Pravidelné skupinové lekce vedu od r. 2016. Nabízím také individuální lekce a konzultace na simplyyoga.cz.

 

Hana Feltová

Jógu jsem začínala cvičit soukromě s několika kamarádkami v době, kdy nebylo příliš žádoucí se tímto cvičením zabývat. Po roce 1989, kdy bylo již možné veřejně docházet na cvičení jógy, jsem navštěvovala různé kurzy a seznamovala jsem se s metodami a asánami jógy očima našich lékařů, kteří čerpali z tradic indické filozofie a i z indického lékařství. V roce 2001 jsem absolvovala školení cvičitelů jógy u RNDr. Leonarda Jagelky v Tyršově domě. Stále se i dosud zúčastňuji školení a seminářů, které pořádají různé organizace (např. Unie jógy, Tyršův dům). Zejména mě zajímá jóga z pohledu fyzioterapeutů, její zdravotní aspekty, jóga a civilizační choroby, jóga v rehabilitaci pro správné držení těla a při bolestech páteře. Zaměřujeme se i na meditaci a relaxační asány.

Pro všechny! Lekce navštěvují studentky, pracující, těhotné, senioři – každou pozici lze modifikovat dle zdravotního stavu a momentálních dispozic. Každý člověk je jiný, proto není žádoucí se při józe porovnávat či dokonce soutěžit.

Jóga Jany Bénové – je zaměřena hlavně na vnímání svého těla. V hodinách se soustředíme na posílení a protažení svalů celého těla, svalů kolem páteře, na posílení hlubokého stabilizačního systému a tím udržení pružné a zdravé páteře. Pomocí meditace a dechových cvičení se zklidní i naše stále aktivní mysl a my můžeme společně nacházet klid a harmonii. Cvičení je určeno pro začátečníky i pokročilé.

 

 

Jóga pro seniory Hany Feltové – cvičení jógy pod vedením velmi zkušené lektorky je mírně upraveno tak, aby bylo zvládnutelné i pro ty dříve narozené. Čekává vás příjemné protažení a posílení těla či závěrečná meditace. Po cvičení můžete posedět u kávy na klubové recepci a popovídat si se svými vrstevníky.

Aktuální rozvrh všech lekcí naleznete na našem online rozvrhu.

Žádné! Lekci může navštěvovat opravdu kdokoli bez ohledu na věk, tělesnou zdatnost či vytrvalost. Jógová praxe je úžasná pro všechny – ať už máte nějaký zdravotní problém nebo omezení, chcete se jen tak trochu protáhnout, posílit nebo prostě zklidnit mysl, odbourat stres a napětí. Začít s jógou lze v jakémkoli věku
Lekce začíná zklidněním, krátkým dechovým cvičením. Po krátkém protažení a rozhýbání těla následují jógové sekvence s konkrétním zaměřením. Důraz je kladen na anatomicky optimální (zdravé) provedení pozic a soustředění se na dech. Dostatek prostoru je věnován individuálním modifikacím pozic a sebe-korekci. Závěrem se opět zklidníme a přejdeme do relaxace.
Na lekci je vhodné pohodlné oblečení (např. legíny a triko). Podložky na cvičení a bločky jsou k dispozici v sále.
Důležitá je především pravidelnost. Ideální jógová praxe je každodenní, alespoň několik minut. Jedna vedená lekce týdně může být dostačující.

ceník

jednotlivý vstup

PERMANENTKA

na 10 vstupů

1690 Kč

Vyzkoušej 1. lekci zdarma

Sportovní klub bojových umění Hostivař

1. LEKCI ZDARMA
si objednejte na: