Kickbox

Kickbox

S dospělými děláme plnokontaktní kickbox evropského střihu, základem jsou klasická pravidla K-1 – box, lowkicky, kolena, klinče. Naši závodníci nejčastěji soutěží právě v tomto typu kickboxu, ale máme zkušenosti i v čistém MuayThai podle plných pravidel s lokty. Děti a mládež držíme v polokontaktních disciplínách (kicklight), které jsou tvrdostí a náročností šetrnější.

 

časté otázky

Pro všechny chlapce a dívky, ženy a muže, jestliže:
  • chcete mít perfektní postavu a všestrannou kondici
  • chcete mít důvěru v sebe sama
  • nebojíte se na sobě pracovat
  • věnujete svému rozvoji čas a úsilí
Jaké musíte mít předpoklady, mimo výše uvedených?
Žádné. Předchozí sportovní trénink není podmínkou. Kde je vůle, tam je cesta.
  • boxovat, používat nohy, kolena, lokty
  • zápasit na blízko díky klinčům a chvatům
  • ovládat svoje tělo a porozumět mu
  • překonat strach z kontaktu
  • být součástí party – výsledky má každý za sebe, ale trénujeme společně jako tým!

Pro rekreační sportování, pro zdraví a radost z pohybu nabízíme dospělým lekce Kickboxu pro všechny v odpoledních a večerních časech, kam může přijít kdokoli a které jsou celoročně otevřené i pro začátečníky. Závodní oddíl je zaměřený k přípravě na zápasy, přístupný pouze po domluvě s hlavním trenérem a je rezervován pro borce odpovídající výkonnosti. Pro děti a mládež máme oddíly dle věku a výkonnosti a podrobně se o nich dočtete níže.

Ano. Borci z našeho závodního oddílu se v řadě disciplín pravidelně účastní sportovních soutěží a občas i nějakého toho profesionálního galavečeru. Závodní oddíl je určen pro všechny, kdo chtějí zápasit a mají odpovídající výkonnost. Kdo se chce sportu věnovat naplno, kromě závodů pořádáme i campy a soustředění, spolupracujeme s dalšími gymy, jezdíme na semináře, reprezentační sparringy a podobně, akcí je dost.

 

Na rozkoukání a vyzkoušení nepotřebujete nic. Pouze sportovní úbor (kraťasy, triko, ručník, cvičí se na boso). Jakmile víte, že se našemu sportu chcete věnovat, potřebujete co nejdříve alespoň chránič zubů, bandáže a boxerské rukavice (dá se pořídit pod tisícovku). Postupně pak ještě chránič kolen, holení, suspenzor, helmu. Cena vybavení je v rozmezí od jednoho tisíce pro začátečníka do deseti tisíc v profi kvalitě. Základní vybavení je možné pořídit přímo v naší prodejně.

V zásadě moc ne. Šrámy a modřiny. Kickbox je samozřejmě bojový sport, takže úrazy nelze úplně vyloučit, ale v průměru je bezpečnější, co se počtu i závažnosti zranění týče, než např. hokej či fotbal. Je to dáno skutečností, že borci se soustředí na soupeře a ne na míč či puk, používají chrániče, a trénink je pod dohledem trenéra veden způsobem, který minimalizuje možnost zranění. Kontakt je dovolen pouze tak intenzivní, nakolik jsou na něj sportovci adekvátně připravení. Nejsme hovada, abychom posílali nováčky do války. Na pohodové klubové atmosféře si zakládáme stejně jako na profesionálním tréninku.

Obecně lze říci, že bojové sporty jsou pro děti velmi vhodné. U nás klademe velký důraz na výchovu dětí – zaměřujeme se na základní principy a hodnoty bojových umění – trpělivá práce na sobě, uznávání autority trenérů, kázeň na tréninku a respekt vůči partnerům na tréninku i soupeřům na závodech. Věnujeme se osobnostnímu rozvoji dětí – soustředění se na trénink, překonávání sebe sama a zvyšování sebevědomí jsou naším cílem. A samozřejmě trénujeme kickbox. Úměrně k věku dítěte zlepšujeme fyzickou kondici, nejprve se naučíme správnou techniku, poté trénujeme na lapách a boxovacích pytlích, pak začneme nacvičovat práci ve dvojicích a vše vrcholí sparringem. Neustálým opakováním se postupně zlepšujeme. Zdokonalujeme tělo a mysl. Naučené dovednosti si ověřujeme na závodech. Zde děti zažívají svá první vítězství a první porážky. Všechny tyto aspekty bojového sportu a získané zkušenosti děti zužitkují v dospívání i v dospělosti. Kromě závodů také vyrážíme na soustředění, kde intenzivně trénujeme a utužujeme kolektiv a přátelské vztahy. Pokud se, jako rodiče, s našimi názory ztotožňujete, budeme se na vaše dítě těšit.

V SKBU Hostivař rozlišujeme oddíly podle věku a sportovního nasazení.

Pro děti 6 – 8 let je určena Sportovní přípravka. Cvičení s touto věkovou skupinou se věnujeme již dvacet let. Na základě získaných zkušeností je náplň tréninku pestrá, aby byla pro děti zajímavá, ale zároveň rozvíjí pohybové dovednosti – obratnost, pružnost, rychlost. Vzhledem k věku dětí se jedná zejména o jednoduché cviky, cvičení se často střídají a jsou doplněna o pohybové hry a soutěže. Snažíme se používat pestré pomůcky, lavičky, míče, švihadla, gymnastické balóny, bosu, překážkové dráhy či atletické žebříky. Kromě všeobecné sportovní průpravy, která je hlavní náplní tréninku, se věnujeme také základům kickboxu a karate. Děti se naučí základní údery a kopy a seznámí se s principy bojových umění a mohou se rozhodnout, jak se později chtějí rozvíjet dál.

Pro děti 8 – 12 let je určen Kickbox děti. Učíme děti správné provádění úderů a kopů, pilujeme pohyb v postoji, pracujeme s celým tělem. Kromě kickboxu se věnujeme také obratnosti, rychlosti, pružnosti a mobilitě, protože chceme, aby děti uměly správně ovládat své tělo. Rozvíjíme také fyzickou kondici, všeobecnou pohybovou zdatnost a obratnost, která je u bojových sportů velmi důležitá. Cvičíme na hrazdě a žebříku, skáčeme přes švihadla, používáme míče, gumy, tenisáky. Neustále zdokonalujeme techniku na lapách a boxovacích pytlích. Nacvičujeme dovednosti ve dvojicích. Sparringu se věnujeme spíše okrajově, zejména řízenou formou. Všechno má svůj čas.

Pro věk 12 – 18 let je určen Kickbox mládež. Zde už zvyšujeme náročnost tréninků. Více cvičíme ve dvojicích, nacvičujeme zápasové dovednosti, začínáme s lehkým sparringem. Stupňujeme dynamiku pohybu a tvrdost provádění úderů a kopů. Poctivě makáme. Zároveň budujeme přátelské vztahy, dobrou náladu a radost ze života – i při náročném tréninku se snažíme najít si čas na zábavu a zážitky, aby se sport mohl stát mladým lidem celoživotní radostí.

Pro nadané a zapálené sportovce ve věku 12 – 18 let je určen Kickbox mládež pokročilí. Primárně je určený pro výběr zapálených sportovců z předchozích oddílů, ale bereme i začátečníky, pokud mají talent, motivaci a nasazení. Kde je vůle, tam je cesta. Po dětech požadujeme minimálně 3x týdně účast na tréninku. Makáme na 100%. Správná technika, dynamika, rychlost. Přitvrzujeme, děti mají kompletní vybavení. Nacvičujeme zápasové dovednosti, které budeme aplikovat na závodech. Vše je ale úměrné věku, nechceme mladé sportovce přetrénovat. Naopak chceme, aby se kickboxu mohli věnovat dlouhodobě, a vyrostli z nich sportovci, pro které je sport životním koníčkem. Připravujeme děti na přechod mezi dospělé, kdy by teprve měly být na vrcholu a dosáhnout největších úspěchů.

Aktivní závodníci jsou pak sloučení s dospělými v oddílu Áčka, kde se maká bez kompromisů, mladší závodníci můžou čerpat zkušenosti od těch starších, a společně žijeme fightem, jezdíme na celorepublikové akce, závody, semináře. Uvádíme jen pro úplnost, tenhle oddíl je přístupný pouze po domluvě s hlavním trenérem.

 

Jan Eiffel Hrsina Hlavní trenér, bývalý úspěšný závodník a přes dvacet let stálice SKBU. Držitel licencí pro kickbox i fitness, zkušený lektor pohybového, silového a funkčního tréninku, rovněž absolvent desítek kurzů fyzioterapie a manuální medicíny. Primárně se věnuje sportovní přípravě závodníků a mladých talentů, jeho druhá celoživotní specializace je opravovat lidská těla a pohybové vady.

Eliška Chábová Hlavní trenérka dětí a mládeže. Přirozený pedagogický talent pro práci s mládeží a dětmi, důraz klade především na precizní techniku, ale hlavně je to někdo, kdo umí kluky i holky nejen naučit skvěle boxovat, ale i zařídit, aby to měli rádi a těšili se na každý další trénink.  Krom tréninkové praxe bedlivě sleduje dění na české i světové fighterské scéně, stejně jako současné tréninkové trendy a metody napříč bojovými sporty.

 

Michal Brumla Brumovský Hlavní trenér polokontaktních disciplín. Zkušený závodník v polokontaktech, triatlonista a vytrvalec, a další letitý veterán SKBU. Od čistého Muaythai az po semicontact, chameleon mnoha stylů, které ovládl a propoji, aby mohl rozvíjet komplexní fightery.

 

Pavel Čivava Valenta Trenér odpoledních hobby kickboxů. Další z gardy věrných, který v SKBU kroutí už třetí desetiletku a stále ho to baví. Démon plný energie, který ji dokáže rozdávat plnými hrstmi a napumpovat každý trénink na 120 procent. Čistý box, kickbox a kruháče, to je jeho hřiště.

 

Filip Filas Štainer Trenér večerních kickboxů pro všechny. Fighter, policista a taky herec a zpěvák, který svým školeným hlasem dokáže vyburcovat i tichou myšku, aby řvala a vydala ze sebe maximum. Ze spojení své policejní praxe a znalostí z ringu dokáže využít na svých lekcích to nejúčinnější pro boj, sebeobranu i rozvíjení kondice.

 

Jan Judista Mottl Trenér MMA oddílu. Držitel 3. danu Judo a zkušený judista se stovkami zápasů. Hybridní zápasník, který propojuje to nejlepší ze starého surového juda s prvky ostatních bojových umění, zejména muaythai a kickboxu, kterým se věnuje řadu let. Působil a působí v různých dojo a gymech po celé Praze. Oldschool zem i postoj, vše jednoduché, ale o to destruktivnější.

 

Kryštof Topinka Trenér a aktivní zápasník. Všestranný celoživotní sportovec, se zkušenostmi sahajícími od atletiky až po tahání těžkého železa. Zastánce spartánské disciplíny a komplexní fighterské přípravy.

ceník

členství

5 měsíců

4950 Kč

děti, studenti, senioři

5400 Kč

dospělí

jednotlivý vstup

PERMANENTka

na 10 vstupů

1700 Kč

Vyzkoušej 1. lekci zdarma

Sportovní klub bojových umění Hostivař

1. LEKCI ZDARMA
si objednejte na: