MMA

MMA

Rozjíždíme nový MMA oddíl. Máme dlouholetou praxi v trénování i závodění v postoji, a díky novým posilám do našeho trenérského týmu můžeme posunout boj i na zem. O MMA oddíl se postarají naši zkušení trenéři kickboxu v postojové části, a základ naší ground game vychází z juda, z toho starého juda před osekanými pravidly, které bylo plné účinných, jedovatých a jednoduchých technik pro hody, páky i škrcení. 

 

časté otázky

  • Boxovat, používat kopy, kolena, lokty
  • Zápasit na blízko díky klinčům a chvatům
  • Hody, strhy, porazy, a další způsoby, jak soupeře dostat na zem a také ho tam udržet
  • Škrcení a páky, kterými je soupeře možné znehybnit či donutit se vzdát

Pro všechny ženy a muže od 15 let, kteří si chtějí zlepšit svou fyzickou a psychickou kondici, naučit se bránit sebe či své blízké, a jsou ochotni obětovat kapku potu a nepohodlí, aby svého cíle dosáhli. Také pro všechny, kteří se zajímají o sportovní MMA a o fighty obecně, a chtějí to umět a případně i zápasit na soutěžích či galavečerech.

Bez nejmenších pochybností. Je to praxí nejlépe prověřený systém boje beze zbraně, který v tuto chvíli existuje. Díky kontaktnímu a sportovnímu pojetí je maximálně reálný, v zápasech se velmi rychle ukáže, co je účinné a co si dokážete rychle osvojit, takže neztrácíme čas blbostmi z filmů, které se nikdy v praxi nepodaří. Jestli hledáte sebeobranu, která vás naučí bránit se pod tlakem a proti soupeři, který ví, co dělá, a nespolupracuje, pak je MMA to pravé. Naučíte se, co doopravdy funguje, a zjistíte, co dokážete použít vzhledem ke svým možnostem – fyzickým i psychickým. 

 

Ano. V SKBU jsme si vždy zakládali na tom, že trénujeme rozumnou formou, abychom byli přístupní pro každého, kdo se chce naučit sportovat a účinně bránit i bez předchozí znalosti bojových umění. Ale zároveň považujeme za přirozené, že když něco děláme, tak to děláme pořádně, a nejlépe prověříte sami sebe i své schopnosti právě na závodech. Proto máme pro talentované a motivované vždy otevřenou cestu výš do závodního oddílu, který se zúčastňuje soutěží.

 

 

Na rozkoukání a vyzkoušení nepotřebujete nic. Pouze sportovní úbor (kraťasy/tepláky, triko, ručník, cvičí se na boso). Základní nejnutnější výbava znamená chránič zubů a tréninkové MMA rukavice. Postupně bude potřeba pořídit ještě chránič holení, suspenzor, boxerské rukavice pro postojový trénink a tvrdší nácvik. A rovněž rashguard (legíny a triko), které zabrání odřeninám při zápasení na zemi. Pokročilí se zájmem o tvrdý sparring a závodění budou potřebovat rovněž helmu a chrániče kolen. Začátečník se vejde do tisícovky, kompletní výbava je za 2-6 tisíc podle kvality.

 

 

MMA bezpochyby JE tvrdý sport, ale trénink je plánovitá činnost, a sestavuje ho trenér, který tomu rozumí, dohlíží na něj a řídí ho tak, abyste se něco naučili, a ne se zbytečně zraňovali, což by vás z tréninku vyřadilo. Nácviky i kontakt jsou řízené, všichni vědí, co dělají, soustředí se na to, a používají kvalitní chrániče. Očekávejte hodně potu a dřiny, počítejte i se šrámy či modřinami a možná nějakou tou slzičkou, ale závažnějších úrazů je minimum. Naši trenéři mají rovněž nadstandardní znalosti fyzioterapie, takže dovedou řešit obtíže či předcházet problémům, které by jinak vyústily v přetrénování a dysfunkce.

 

 

MMA je velmi komplexní disciplína a vyžaduje určitou psychickou i fyzickou zralost. Potřebujete soustředění, pozornost a zodpovědný přístup, pracovat pod tlakem se svým strachem, rovněž je nutné motoricky ovládat sílu i dynamiku a koordinovat zápas na zemi. Proto v současné chvíli nabízíme MMA pouze pro osoby od 15 let výše. Dětem nabízíme podle věku a vyzrálosti propracovanou skladbu oddílů – od všeobecné pohybové přípravky pro nejmenší, přes dětské oddíly kickboxu a karate, až po juniorské oddíly, kde už se umí hýbat a ovládat a mohou případně přecházet i na MMA.

 

 

ceník

členství

5 měsíců

5390 Kč

děti, studenti, senioři

5790 Kč

dospělí

jednotlivý vstup

PERMANENTka

na 10 vstupů

1990 Kč

Vyzkoušej 1. lekci zdarma

Sportovní klub bojových umění Hostivař

1. LEKCI ZDARMA
si objednejte na: