MMA

MMA

Rozjíždíme nový MMA oddíl. Máme dlouholetou praxi v trénování i závodění v postoji, a díky novým posilám do našeho trenérského týmu můžeme posunout boj i na zem. O MMA oddíl se postarají naši zkušení trenéři kickboxu v postojové části, a základ naší ground game vychází z juda, z toho starého juda před osekanými pravidly, které bylo plné účinných, jedovatých a jednoduchých technik pro hody, páky i škrcení. 

 

časté otázky

  • Boxovat, používat kopy, kolena, lokty
  • Zápasit na blízko díky klinčům a chvatům
  • Hody, strhy, porazy, a další způsoby, jak soupeře dostat na zem a také ho tam udržet
  • Škrcení a páky, kterými je soupeře možné znehybnit či donutit se vzdát

Pro všechny ženy a muže od 15 let, kteří si chtějí zlepšit svou fyzickou a psychickou kondici, naučit se bránit sebe či své blízké, a jsou ochotni obětovat kapku potu a nepohodlí, aby svého cíle dosáhli. Také pro všechny, kteří se zajímají o sportovní MMA a o fighty obecně, a chtějí to umět a případně i zápasit na soutěžích či galavečerech.

Bez nejmenších pochybností. Je to praxí nejlépe prověřený systém boje beze zbraně, který v tuto chvíli existuje. Díky kontaktnímu a sportovnímu pojetí je maximálně reálný, v zápasech se velmi rychle ukáže, co je účinné a co si dokážete rychle osvojit, takže neztrácíme čas blbostmi z filmů, které se nikdy v praxi nepodaří. Jestli hledáte sebeobranu, která vás naučí bránit se pod tlakem a proti soupeři, který ví, co dělá, a nespolupracuje, pak je MMA to pravé. Naučíte se, co doopravdy funguje, a zjistíte, co dokážete použít vzhledem ke svým možnostem – fyzickým i psychickým. 

 

Ano. V SKBU jsme si vždy zakládali na tom, že trénujeme rozumnou formou, abychom byli přístupní pro každého, kdo se chce naučit sportovat a účinně bránit i bez předchozí znalosti bojových umění. Ale zároveň považujeme za přirozené, že když něco děláme, tak to děláme pořádně, a nejlépe prověříte sami sebe i své schopnosti právě na závodech. Proto máme pro talentované a motivované vždy otevřenou cestu výš do závodního oddílu, který se zúčastňuje soutěží.

 

 

Na rozkoukání a vyzkoušení nepotřebujete nic. Pouze sportovní úbor (kraťasy/tepláky, triko, ručník, cvičí se na boso). Základní nejnutnější výbava znamená chránič zubů a tréninkové MMA rukavice. Postupně bude potřeba pořídit ještě chránič holení, suspenzor, boxerské rukavice pro postojový trénink a tvrdší nácvik. A rovněž rashguard (legíny a triko), které zabrání odřeninám při zápasení na zemi. Pokročilí se zájmem o tvrdý sparring a závodění budou potřebovat rovněž helmu a chrániče kolen. Začátečník se vejde do tisícovky, kompletní výbava je za 2-6 tisíc podle kvality.

 

 

MMA bezpochyby JE tvrdý sport, ale trénink je plánovitá činnost, a sestavuje ho trenér, který tomu rozumí, dohlíží na něj a řídí ho tak, abyste se něco naučili, a ne se zbytečně zraňovali, což by vás z tréninku vyřadilo. Nácviky i kontakt jsou řízené, všichni vědí, co dělají, soustředí se na to, a používají kvalitní chrániče. Očekávejte hodně potu a dřiny, počítejte i se šrámy či modřinami a možná nějakou tou slzičkou, ale závažnějších úrazů je minimum. Naši trenéři mají rovněž nadstandardní znalosti fyzioterapie, takže dovedou řešit obtíže či předcházet problémům, které by jinak vyústily v přetrénování a dysfunkce.

 

 

MMA je velmi komplexní disciplína a vyžaduje určitou psychickou i fyzickou zralost. Potřebujete soustředění, pozornost a zodpovědný přístup, pracovat pod tlakem se svým strachem, rovněž je nutné motoricky ovládat sílu i dynamiku a koordinovat zápas na zemi. Proto v současné chvíli nabízíme MMA pouze pro osoby od 15 let výše. Dětem nabízíme podle věku a vyzrálosti propracovanou skladbu oddílů – od všeobecné pohybové přípravky pro nejmenší, přes dětské oddíly kickboxu a karate, až po juniorské oddíly, kde už se umí hýbat a ovládat a mohou případně přecházet i na MMA.

 

 

ceník

členství

5 měsíců

4 750 Kč

děti, studenti, senioři

4 950 Kč

dospělí

jednotlivý vstup

PERMANENTka

na 10 vstupů

1 500 Kč

Vyzkoušej 1. lekci zdarma

Sportovní klub bojových umění Hostivař

1. LEKCI ZDARMA
si objednejte na: