Karate – report z Národního poháru

O víkendu se ve Sportovní hale Štěrboholy konal Národní pohár v karate, kterého se účastnila i celá řada našich závodníků. V průběhu dvou dní se o medaile porvali účastníci všech věkových kategorií a na závěr došlo i na měření sil mezi kluby prostřednictvím ligy družstev.

První soutěžní den byly na programu kategorie žáků, mladšího dorostu a juniorů. Právě mezi juniory se v kumite perfektním výkonem zaskvěl Jirka Mikula, který dokráčel až k vítězství při jeho premiéře v juniorské kategorii. Výborný výkon předvedla také Míša Soukupová, která rovněž nedala soupeřkám šanci a mohla se tak těšit ze zisku zlaté medaile v kumite. Skvělý soutěžní den podtrhla svým výkonem v kata, kde skončila druhá. Povedené závody v podání našich juniorů korunovala Katka Heřmanová, která se také dokázala probojovat na stupně vítězů a skončila třetí.

Příliš se však nedařilo našim žákům. Výjimkou byl srdnatý výkon Borise Fingerhútta, který se popasoval s premiérou v kategorii mladších žáků náramně a získal medaile v obou disciplínách – stříbro v kata a bronz v kumite. Smolařkou víkendových závodů se stala Lucka Melicharová, které jak v kata, tak v kumite utekla medaile o vlásek a musela se tak spokojit s nepopulární „bramborou“, a to hned dvakrát.

Nedělní závodní den nám nabídl soutěže v kategoriích staršího dorostu a seniorů. Další skvělé výkony předvedla v seniorkách Míša Soukupová, která v kata skončila jen těsně pod stupni vítězů. Chuť si však napravila v kumite, kde se našim závodnicím dařilo natolik, že došlo na klubové finále. Z celkového vítězství se nakonec radovala Magda Žůček, Míša Soukupová skončila na druhém místě. Velké medailové hody si pro nás připravili také senioři. V kata skončil druhý Dan Beneš, v těsném závěsu za ním skončil Dan Matoušek a bral bronz. Dva výše jmenovaní spolu s Lukášem Adamem následně předvedli dominantní výkon v kata týmech a získali zasloužené zlato.

V kumite nám udělal radost Marek Babor, který našel přemožitele až ve finále a získal stříbro. Celkem naši závodníci získali 12 cenných kovů – 4 zlaté, 5 stříbrných 3 bronzové. Za zmínku však stojí i výkony našich závodníků v Národní lize družstev. Náš seniorský tým nedal konkurenci šanci a zvítězil v obou kláních. Nedařilo se dorostencům, kterým se nepodařilo vyhrát ani v jednom z klání. Tým žáků předvedl velmi dobrý výkon navzdory absenci některých opor a dosáhl tak smírné bilance dvou výher, dvou proher a jedné remízy.

Všem závodníkům gratulujeme a rodičům a koučům děkujeme za podporu!

Emanuel Bisceglie v Praze na semináři
Ve dnech 21. - 23. dubna se v tělocvičnách ZŠ Hornoměcholupská konal seminář karate JKA…
Karate – report z Národního poháru
O víkendu se ve Sportovní hale Štěrboholy konal Národní pohár v karate, kterého se účastnila…
Report z únorové Ligy kickboxu
Dnes na Lize kickboxu byl divoký den. Dita měla celkem normální zápas proti soupeřce z…
Report z evropského šampionátu ESKA
Ve švýcarském Winterthuru se minulý týden konal evropský šampionát ESKA, na kterém Českou republiku reprezentovalo…
NAŠI PARTNEŘI
Sportovní klub bojových umění Hostivař

1. LEKCI ZDARMA
si objednejte na: