Report z únorové Ligy kickboxu

Dnes na Lize kickboxu byl divoký den. Dita měla celkem normální zápas proti soupeřce z Penty, a prostě ho vyhrála. Poslední rok se dost vyzápasila a začíná to být vidět – sklízí plody té hromady práce, co jsme odvedli na tréninku i ježděním po všech závodech, co šlo. A díky tomu si umí poradit, i když to zrovna ten den nesedne. Jedno kolo hledala recept, druhé kolo se začala prosazovat, a třetí kolo už bylo v naší režii a zkoušela lovit a umisťovat. Všechno nešlo zcela podle představ, na místě jsme to hodnotili, že trošku nervy podvázaly výkon, ale Dita je ze svého výkonu kyselá vždycky, takže se to nepočítá, a při kontrole videa už s uklidněnými emocemi jsme spokojení:)

Větší kovbojku zažil tentokrát Patrik, posuďte sami, příběh vypadá následovně:
„Takže ostře hubneš, máš to naplánovaný, abys to stihnul. Jenže ti posunou soutěž o týden, a máš problém, protože ti chybí týden, žejo. Dva dny nejíš a nepiješ, dopocuješ v sauně jako profík kvůli zápasu za milióny, ale dáš to. V noci nespíš, protože máš pocit, že jsi na Sahaře, a ráno se dovlečeš na váhu, abys zjistil, že soupeř si neudělal revers, a navíc nenavážil, a není schopný si ani jedno last minute dořešit, a vůbec s ním není rozumná domluva, a celé to krachne, holt ne každej je profík.
Takže jsi sice kontumačně vyhrál zápas, ale chodíš po hale a nadáváš, protože jsi chtěl skoro po třech letech pauzy, po covidu a vůbec, prostě chtěl jsi zápasit, hodně jsi tomu dal a obětoval, a všechno k ničemu. Ryzí vztek. Ale co se nestane, tvůj trenér se s ničím nepáře, a ví, že ty se taky s ničím nepářeš, takže ti domluví náhradu. Borci z vedlejší MMA akce nám cuknuli, ale nakonec se náhrada povedla. Je to totální úlet, soupeř sice o dvě váhovky níž, ale zase zkušenej profesionál, sekáč Vláďa Malina ze Žebráku, co bouchá na galavečerech, a taky mu odpadl soupeř. Domluvíme se, protože chceme fighty, zkušenosti, prostě každej zápas je lepší než žádnej zápas.“

Stručně zhodnoceno, pochopitelně to výhra nebyla, soupeř o třídu jinde, jednostranná záležitost na body. Ale Patrik odboxoval fantasticky, místo pohodového rozboxování po dlouhé přestávce musel fyzicky ustát hubnutí a překopání životosprávy, psychicky ustát nepříjemná zápasová škatulata, a pak ještě zvládnout tvrdý zápas proti profíkovi. Jako trenér jsem věřil, že to zvládne, jinak bychom do toho nešli, ale nečekal jsem, že to zvládne takhle dobře. Samozřejmě byl bit jak žito, ale dokázal si zkušeně pohlídat to nejnebezpečnější, měl přehled pod tlakem, disciplínu, taktiku, pracoval v celý zápas v obraně i v útoku, a navíc je strašnej tvrďák a co prošlo, to sežral a ani nemrknul.
Takže v součtu Patrik veze jednu výhru a jednu prohru a hlavně nejkvalitnějšího soupeře a asi i nejlepší výkon v kariéře, hromadu zkušeností a pochvalu.
Na závěr díky pro fans a support, hlavně mlaďasové si přišli ochutnat atmosféru, ať sbírají zkušenosti ještě před tím, než se vrhnou do ringu taky. Za měsíc další Liga, držte nám zase palce:)

Report z Mistrovství světa karate WSKA
22.-24. září se konalo Mistrovství světa karate WSKA, kam Českou republiku vyrazilo reprezentovat celkem 11…
Letní soustředění karate
Letní soustředění oddílu karate je za námi. Již tradičně jsme se vydali do sportcentra Doubí…
Letní kemp Kickboxu
Kemp je vždycky silná záležitost, protože ta možnost nacpat do pěti dní 13 tréninkových jednotek,…
GASSHUKU JKA KARATE
Město Prachatice začátkem prázdnin hostilo letošní již 18. ročník českého Gasshuku. Nádherné goticko-renesanční centrum s…
NAŠI PARTNEŘI
Sportovní klub bojových umění Hostivař

1. LEKCI ZDARMA
si objednejte na: