Report z evropského šampionátu ESKA

Ve švýcarském Winterthuru se minulý týden konal evropský šampionát ESKA, na kterém Českou republiku reprezentovalo celkem 10 závodníků našeho klubu. V disciplíně kata se nám tentokrát tolik nedařilo, když nejlepšího výsledku dosáhl kata tým seniorů, který kvůli ztrátě stability po skoku obsadil dělené 6. místo a oproti předchozím šampionátům si výsledkově pohoršil.

Co se ale nepovedlo v kata, to vyšlo na výbornou v kumite, kde jsme do sbírky reprezentace přidali celkem 4 cenné kovy. Parádně se dařilo Míše Soukupové, která v individuální disciplíně nalezla přemožitelku až ve finále a vybojovala tak krásnou stříbrnou medaili. Krásné zápasy měla i Magda Zůček, která však po velmi vyrovnaném souboji nestačila na aktuální světovou šampionku z Anglie a na rozdíl od MS WSKA se tentokrát individuálního kovu nedočkala. V týmu se jí ale vedlo o poznání lépe, jelikož společně s Míšou, Anetou a Máňou doslova rozmetly všechny ostatní týmy a zaslouženě dokráčely až k titulu mistryň Evropy.

Mezi muži předvedl téměř bezchybný výkon Šimon Lev. Ten při svém posledním velkém turnaji mezi juniory bral krásné 3. místo a svou formu si přenesl i do dalšího dne na turnaj seniorů, ve kterém se probojoval mezi nejlepších osm závodníků a jasně naznačil, že i mezi muži může v budoucích letech myslet na příčky nejvyšší. Ještě o něco lépe se v kategorii mužů dařilo Markovi Baborovi, který se v konkurenci 71 závodníků probojoval mezi nejlepší čtyři. V semifinále nestačil na maďarského soupeře, kterému podlehl po nerozhodném stavu v prodloužení na rozhodnutí rozhodčích. I tak bral skvělé třetí místo a mezi seniory byl jediným českým zástupcem s medailí.
I přesto lze tento šampionát považovat z českého pohledu za jeden z nejlepších, jelikož se Česká republika umístila v pořadí národů na druhém místě za Portugalskem. Jsme rádi, že toho můžeme být součástí a gratulujeme všem medailistům!

Report z evropského šampionátu ESKA
Ve švýcarském Winterthuru se minulý týden konal evropský šampionát ESKA, na kterém Českou republiku reprezentovalo…
K1 Liga – naše poslední letošní závody v kickboxu
Podzim byl náročný, všichni jsme buď unavení nebo nemocní nebo oboje, ale přesto jsme se…
Přivezli jsme mistrovské pásy z Rakouska
Minulý týden se naše letošní medailová sbírka rozrostla ještě o další mezinárodní cenné kovy. Simona…
Medailové hody na Mistrovství republiky v karate
Výprava 30 nominovaných závodníků o víkendu vyrazila do Karlových Varů, kde se v KV Aréně…
NAŠI PARTNEŘI
Sportovní klub bojových umění Hostivař

1. LEKCI ZDARMA
si objednejte na: