Report z evropského šampionátu ESKA

Ve švýcarském Winterthuru se minulý týden konal evropský šampionát ESKA, na kterém Českou republiku reprezentovalo celkem 10 závodníků našeho klubu. V disciplíně kata se nám tentokrát tolik nedařilo, když nejlepšího výsledku dosáhl kata tým seniorů, který kvůli ztrátě stability po skoku obsadil dělené 6. místo a oproti předchozím šampionátům si výsledkově pohoršil.

Co se ale nepovedlo v kata, to vyšlo na výbornou v kumite, kde jsme do sbírky reprezentace přidali celkem 4 cenné kovy. Parádně se dařilo Míše Soukupové, která v individuální disciplíně nalezla přemožitelku až ve finále a vybojovala tak krásnou stříbrnou medaili. Krásné zápasy měla i Magda Zůček, která však po velmi vyrovnaném souboji nestačila na aktuální světovou šampionku z Anglie a na rozdíl od MS WSKA se tentokrát individuálního kovu nedočkala. V týmu se jí ale vedlo o poznání lépe, jelikož společně s Míšou, Anetou a Máňou doslova rozmetly všechny ostatní týmy a zaslouženě dokráčely až k titulu mistryň Evropy.

Mezi muži předvedl téměř bezchybný výkon Šimon Lev. Ten při svém posledním velkém turnaji mezi juniory bral krásné 3. místo a svou formu si přenesl i do dalšího dne na turnaj seniorů, ve kterém se probojoval mezi nejlepších osm závodníků a jasně naznačil, že i mezi muži může v budoucích letech myslet na příčky nejvyšší. Ještě o něco lépe se v kategorii mužů dařilo Markovi Baborovi, který se v konkurenci 71 závodníků probojoval mezi nejlepší čtyři. V semifinále nestačil na maďarského soupeře, kterému podlehl po nerozhodném stavu v prodloužení na rozhodnutí rozhodčích. I tak bral skvělé třetí místo a mezi seniory byl jediným českým zástupcem s medailí.
I přesto lze tento šampionát považovat z českého pohledu za jeden z nejlepších, jelikož se Česká republika umístila v pořadí národů na druhém místě za Portugalskem. Jsme rádi, že toho můžeme být součástí a gratulujeme všem medailistům!

Emanuel Bisceglie v Praze na semináři
Ve dnech 21. - 23. dubna se v tělocvičnách ZŠ Hornoměcholupská konal seminář karate JKA…
Karate – report z Národního poháru
O víkendu se ve Sportovní hale Štěrboholy konal Národní pohár v karate, kterého se účastnila…
Report z únorové Ligy kickboxu
Dnes na Lize kickboxu byl divoký den. Dita měla celkem normální zápas proti soupeřce z…
Report z evropského šampionátu ESKA
Ve švýcarském Winterthuru se minulý týden konal evropský šampionát ESKA, na kterém Českou republiku reprezentovalo…
NAŠI PARTNEŘI
Sportovní klub bojových umění Hostivař

1. LEKCI ZDARMA
si objednejte na: