Medailové hody na Mistrovství republiky v karate

Výprava 30 nominovaných závodníků o víkendu vyrazila do Karlových Varů, kde se v KV Aréně konalo Mistrovství České republiky všech věkových kategorií společně s finálovým kolem Národní ligy družstev.
V sobotu byly na programu soutěže žáků a juniorů a tento den se nesl ve znamení především bronzových medailí, kterých jsme posbírali hned sedm. Velmi se dařilo našim mladším žákyním, které se postaraly celkem o tři medaile, když Lucka Melicharová vybojovala bronz v kata, Anička Kučerová bronz v kumite a jejich kata tým společně s Týnou Vaňhovou dosáhl na stříbro a tím i titul vicemistryň ČR. Skvělý individuální výkon podal Boris Fingergútt v kategorii mini žáků, kde se mu podařilo dosáhnout na medaile v obou disciplínách. Po bronzu v kata si v kumite ještě o stupínek polepšil a stal se vicemistrem republiky. Dominanci v kumite ve svých věkových kategoriích ukázali junioři Magda Žůček se Šimonem Lvem a starší žák Petr Dopita. Všichni tři nenašli přemožitele a dokráčeli až na nejvyšší stupínek, čímž se rozloučili se svými věkovými kategoriemi tím nejlepším možným způsobem. Další bronzové medaile pak přidaly kata týmy juniorů a juniorek a v individuálních disciplínách ještě František Manžel a Eliška Vilímková.
Po bronzové sobotě přišla zlatá neděle. Na té se velkou měrou podíleli naši senioři, kteří sbírku SKBU rozšířili hned o čtyři nejcennější kovy. Po vítězství v juniorkách nenašla Magda přemožitelku ani v seniorkách, ve kterých stříbrnou medaili přidal ještě kata tým ve složení Matoušková, Franková, Soukupová. Mezi muži nám nechybělo mnoho od zisku kompletní sady cenných kovů. V kata bral zlato Dan Beneš, bronz Dan Matoušek a společně se čtvrtým Lukášem Adamem pak vybojovali zlato i v disciplíně kata týmů. O zlato v kumite se postaral Marek Babor, kterého na stupni vítězů doplnil bronzový Márton Lozsi. Náš tým se pak rozrostl ještě o další dva mistry republiky v kategorii staršího dorostu – Kačku Heřmanovou v kata a Jirku Mikulu v kumite. Zapomenout nesmíme ani na mladší dorost, kde Lenka Hurníková brala bronz v kumite a stejného umístění dosáhl kata tým dorostenek ve složení Vilímková, Barvová, Weberová.
Celkem si naše výprava z Varů odváží 9 zlatých, 3 stříbrné a 11 bronzových medailí. Zapomenout ale nesmíme ani na Národní ligu, ve které se naše družstva objevila na stupních vítězů ve všech kategoriích – senioři berou zlato, dorost stříbro a žáci taktéž stříbro. Všem závodníkům moc gratulujeme ke krásným výsledkům a rodičům a koučům děkujeme za jejich podporu.

Report z Mistrovství světa karate WSKA
22.-24. září se konalo Mistrovství světa karate WSKA, kam Českou republiku vyrazilo reprezentovat celkem 11…
Letní soustředění karate
Letní soustředění oddílu karate je za námi. Již tradičně jsme se vydali do sportcentra Doubí…
Letní kemp Kickboxu
Kemp je vždycky silná záležitost, protože ta možnost nacpat do pěti dní 13 tréninkových jednotek,…
GASSHUKU JKA KARATE
Město Prachatice začátkem prázdnin hostilo letošní již 18. ročník českého Gasshuku. Nádherné goticko-renesanční centrum s…
NAŠI PARTNEŘI
Sportovní klub bojových umění Hostivař

1. LEKCI ZDARMA
si objednejte na: