Přivezli jsme mistrovské pásy z Rakouska

Minulý týden se naše letošní medailová sbírka rozrostla ještě o další mezinárodní cenné kovy. Simona Rohlíčková si udělala výlet do Rakouska na Bregenz Open a přivezla odtamtud dva pásy v K1 a ve Fullcontactu.
Byl by z toho hezký příběh pro film. Ekonomická realita je složitá, reprezentace omezují své fungování, řada sportovců hledá sponzory na internetu, ale Rohlík ne. Skromnej a pokornej dříč, prostě si sama šla pro svůj sen, rozbila prasátko a přilepila se k reprezentaci na výjezd jako samoplátce. Byl to samozřejmě obří risk, protože Rohlík je mladá a jako sportovec ještě zraje, a tak se jí nepovede vždycky prodat svůj ideální výkon. Obzvlášť, když se jede do cizí země, bez svého trenéra, prostě nestandardní podmínky. Ale tentokrát to mělo happyend, všechno si sedlo, dvě disciplíny vyhrála, a dokonce se jí povedlo dva ze zápasů ukončit před limitem, jelikož soupeřky zdemolovala.
Tenhle příběh má všechno, píli, odhodlání, nasazení, obětování se, risk, a navíc i šťastný konec. Být to hollywoodský doják, tak se na konci dojímáme a zaslzíme si. Jenomže pro nás to konec není a makáme dál, jako ostatně vždycky. Jen jsme to tu chtěli napsat, aby to nezapadlo, protože jestli je něco frajeřina hodná respektu a následování, tak je to tenhle příběh.

Report z Mistrovství světa karate WSKA
22.-24. září se konalo Mistrovství světa karate WSKA, kam Českou republiku vyrazilo reprezentovat celkem 11…
Letní soustředění karate
Letní soustředění oddílu karate je za námi. Již tradičně jsme se vydali do sportcentra Doubí…
Letní kemp Kickboxu
Kemp je vždycky silná záležitost, protože ta možnost nacpat do pěti dní 13 tréninkových jednotek,…
GASSHUKU JKA KARATE
Město Prachatice začátkem prázdnin hostilo letošní již 18. ročník českého Gasshuku. Nádherné goticko-renesanční centrum s…
NAŠI PARTNEŘI
Sportovní klub bojových umění Hostivař

1. LEKCI ZDARMA
si objednejte na: