Report z Mistrovství světa karate WSKA

22.-24. září se konalo Mistrovství světa karate WSKA, kam Českou republiku vyrazilo reprezentovat celkem 11 závodníků z našeho klubu.

 

První den byla na programu kategorie kadetů, kde jsme měli 2 zástupce, jmenovitě: Jiří Mikula a Lenka Hurníková. Jirka bohužel v jednotlivcích hned v prvním kole narazil na soupeře z Portugalska, který celý šampionát následně vyhrál. Lépe se mu ale dařilo v kumite týmu. Svým skvělým výkonem velmi výrazně podpořil český tým až k zisku zlaté medaile. Lenka v individuální soutěži dokázala porazit švédskou soupeřku, v následujícím kole již ale vypadává. Každopádně i jí se dařilo v kumite týmech, kde nakonec získává bronz.

V sobotu, tedy druhý den, závodila kategorie youth a juniorů. Tomáš Kučera, který startoval na takovémto šampionátu vůbec poprvé, předvedl skvělý výkon a v kumite jednotlivců končí těsně před branami semifinále. Stejného výsledku se dočkala i Míša Soukupová v kategorii kumite juniorky. Výborně se dařilo Magdě Žůček, která nenašla přemožitelku a stala se tak mistryní světa. Magda s Míšou pak společně získaly ještě bronzovou medaili v kumite týmech.

Poslední den patřil seniorské kategorii a začal soutěží kata týmů. Českou republiku zde reprezentovali Beneš, Matoušek a Adam. Kluci se svojí Kanku-sho získávají nakonec krásné 5. místo. Následovala soutěž kata jednotlivců, kde těsně před postupem mezi 8 nejlepších Dan Matoušek vypadává. Lépe se dařilo jeho týmovému kolegovi Danovi Benešovi, který nakonec obsazuje 6. příčku. Magda Žůček navázala na svůj předešlý úspěšný den a v kumite se dostává až do semifinále. Zde se potkává se svojí tehdejší sparing partnerkou z USA. Štěstí tentokrát stálo na straně soupeřky a Magda obsazuje 3. místo. V disciplíně kumite musíme vyzdvihnout výkon Šimona Lva, který si hravě poradil se všemi svými soupeři a při postupu mezi 8 nejlepších dokonce 3-0 porazil mistra světa z roku 2019. Stejně kvalitní zápasy předvedl i Marek Babor. O postup do semifinále však padl společný los na naše dva borce a z tohoto duelu nakonec vyšel jako vítěz Marek. Ten nadále před časovým limitem poráží belgického reprezentanta a postupuje do finále. Ve finálovém zápasu nakonec podléhá anglickému soupeři a na mistrovství světa získává skvělou stříbrnou medaili.

Děkujeme členům našeho klubu za vzornou reprezentaci a již začátkem prosince budeme držet palce všem závodníkům na nadcházejícím Mistrovství Evropy.

  1. místo

MAGDALENA ŽŮČEK – kumite juniorky

JIŘÍ MIKULA a spol. – kumite tým kadeti

  1. místo

MAREK BABOR – kumite senioři

  1. místo

MAGDALENA ŽŮČEK  – kumite seniorky

ŽŮČEK, SOUKUPOVÁ a spol. – kumite tým juniorky

HURNÍKOVÁ a spol. – kumite tým kadetky

 5.-8 místo

TOMÁŠ KUČERA – kumite kadeti

MICHAELA SOUKUPOVÁ – kumite juniorky

ŠIMON LEV – kumite senioři

  1. místo

BENEŠ, MATOUŠEK, ADAM – kata tým senioři

  1. místo

DANIEL BENEŠ – kata senioři

Report z Mistrovství světa karate WSKA
22.-24. září se konalo Mistrovství světa karate WSKA, kam Českou republiku vyrazilo reprezentovat celkem 11…
Letní soustředění karate
Letní soustředění oddílu karate je za námi. Již tradičně jsme se vydali do sportcentra Doubí…
Letní kemp Kickboxu
Kemp je vždycky silná záležitost, protože ta možnost nacpat do pěti dní 13 tréninkových jednotek,…
GASSHUKU JKA KARATE
Město Prachatice začátkem prázdnin hostilo letošní již 18. ročník českého Gasshuku. Nádherné goticko-renesanční centrum s…
NAŠI PARTNEŘI
Sportovní klub bojových umění Hostivař

1. LEKCI ZDARMA
si objednejte na: